wykaz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych z roku szkolnego 2018/2019 – w tym z języka niemieckiego – Olsztyn


Szanowni Państwo ,
poniżej publikujemy linki do wykazu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych z roku szkolnego 2018/2019 – w tym z języka niemieckiego:
 
link do strony kuratorium:
 
 
bezpośrednie odnośniki –
 
szkoły podstawowe:
 
dotychczasowe gimnazja:

Konkurs „Wir lernen Idiome” w Częstochowie.


WIR LERNEN IDIOME

Dnia 14. marca 2019 r. odbyła się w Technicznych Zakładach Naukowych – siedzibie częstochowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego –
XVI edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych
„Wir lernen Idiome”.

Konkurs przeprowadzono w czterech etapach:
I etap – etap przedkonkursowy, polegający na przygotowaniu plakatu przedstawiającego wybrany idiom z zakresu „Körperteile” (części ciała),
II etap – prezentacja wykonanego plakatu w języku niemieckim,
III etap – rozwiązanie testu obejmującego znajomość podanych idiomów,
IV etap – objaśnienie dwóch wylosowanych idiomów w języku niemieckim.

Laureaci konkursu zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez częstochowski oddział PSNJN, wydawnictwa LektorKlett, Pearson, Hueber Macmillan i WSiP.

ZWYCIĘZCY KONKURSU

I miejsce – ANNA DRYNDA– IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie,
opiekun mgr Aneta Flis – Wielgosz

II miejsce – OLIVIA MIKUŁA– VIII LO Samorządowe w Częstochowie,
opiekun mgr Ewa Kozłowska

III miejsce – MICHAŁ RESPONDEK – IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie,
opiekun mgr Aneta Mąkosa

Gratulujemy!!!

mgr Beata Kobyłkiewicz
Prezes PSNJN Oddział Częstochowa

Wyniki konkursu plastycznego „Lubię język niemiecki, bo…”


Wyniki konkursu plastycznego „Lubię język niemiecki, bo…”

Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Łącznie otrzymaliśmy ich aż 88! Żałujemy, że nie jesteśmy w stanie nagrodzić wszystkich. Trzeba przyznać, że Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – obrady trwały ponad dwie godziny. Po burzliwych obradach i równie burzliwym głosowaniu komisja powołana przez organizatora konkursu ogłosiła werdykt. Oto nagrodzone prace:

  • W kategorii klas I – III:

 

I miejsce – Jan Wierzchowski, uczeń klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

                                                            (opiekun: p. Bernadeta Kuklińska)

II miejsce Wiktor Płotast, uczeń klasy Ia Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu

                                                            (opiekun: p. Bogumiła Radomska)

III miejsce ex aequo

 – Zuzanna Banach, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Krutyni

                                                            (opiekun: p. Maria Grygo)

– Michalina Ruść, uczennica klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

                                                            (opiekun: p. Bernadeta Kuklińska)

  • W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Antonina Milewska,  uczennica klasy IV b Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu

                                                            (opiekun: p. Bogumiła Radomska)

II miejsce Zuzanna Kinkiel uczennica klasy IVb Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszczu Gdańskim

                                                            (opiekun: p. Anna Cisłak – Kryger)

III miejsce – Wiktoria Żelichowska, uczennica klasy V Społecznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich

                                                            (opiekun: p. Katarzyna Kwiatkowska)

  • W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce – Michalina Kulesza, uczennica klasy VIIa Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

                                                            (opiekunowie: p. Dorota Piątek, p. Agnieszka Kowal)

II miejsce – Oskar Drzewiński, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu

                                                            (opiekun: p. Barbara Hartfelder)

III miejsce – Róża Mikita, uczennica klasy VIIIa Szkoły Podstawowej Nr 21 w Elblągu

                                                            (opiekun: p. Lena Babecka)

  • Ponadto komisja postanowiła przyznać wyróżnienia:

 Julii Kokoszce, uczennicy klasy VII Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach

                                                            (opiekun p. Justyna Zalewska)

Maksymilianowi Ciślakowi, uczniowi klasy VIII a Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszczu Gdańskim

                                                            (opiekun: p. Anna Cisłak – Kryger)

Katarzynie Gołębiewskiej, uczennicy klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu.

                                                            (opiekun: p. Wioletta Krysztoforska)

 

Z opiekunami wyróżnionych i nagrodzonych uczniów skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników.

 

                                                                            w imieniu Zarządu

Krzysztof Świątek

Prezes PSNJN Oddział Olsztyn

Konkurs „Spaß – fun – diversión”


Zapraszamy serdecznie na drugą edycję konkursu „Spaß – fun – diversión”   organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice.  

Jest to konkurs z języka niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego skierowany do uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Konkurs „Spaß – fun – diversión”  składa się z czterech oddzielnych konkursów.

Zapraszamy na jego pierwszy konkurs – Zając, jajko i co więcej? 
Konkurs jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Polega na zrobieniu pocztówki wielkanocnej i napisaniu życzeń wielkanocnych w jednym wybranym przez siebie języku. Zgłoszenia w formie elektronicznej, dokumentację oraz prace należy wysłać do 24.03.2019.

Szczegóły dotyczące tego konkursu i pozostałych jego części znajdują się w regulaminie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

organizator konkursu Małgorzata Bubik
koordynator konkursu Beate Botor

SFD regulamin 2019

formularz zgłoszenia-Zając,jajko i co więcej