Wyniki I etapu konkursu TURBOLANDESKUNDE


 

„TURBOLANDESKUNDE – Österreich”

 V EDYCJA 2018/2019

 

Dnia 14 grudnia 2018 roku odbył się etap szkolny V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” – Austria.

Do etapu regionalnego zakwalifikowano drużyny z następujących szkół

(kolejność alfabetyczna):

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku

  1. Weronika Drop
  2. Luiza Grinberg
  3. Patrycja Zgardzińska

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

  1. Kinga Malec
  2. Anna Baran
  3. Dominik Pitucha

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

  1. Zofia Kozłowska
  2. Andżelika Kusiak
  3. Joanna Szymańska

 

 III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie

  1. Stanisław Szulga
  2. Jakub Karpiński
  3. Michał Brodziak

 

III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu

1.Martyna Dziupińska

  1. Szymon Knap
  2. Damian Zięba

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

  1. Estera Dudziak
  2. Magdalena Szafranek
  3. Dawid Olejnik

 

IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

 

  1. Julia Mirosław
  2. Klaudia Tomicka
  3. Adam Klimek

 

 

 

XVIII Liceum Ogólnokształcące im. S. F. Paleolog w Lublinie

  1. Wiktoria Sierdak
  2. Natalia Szulc
  3. Przemysław Rosiński

 

XXIII  Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania

 

  1. Jakub Koziński
  2. Dawid Rapa
  3. Szymon Bara

 

XXX Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego

 

  1. Michał Suska
  2. Dawid Żołędź
  3. Julia Stawińska

 

Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie

  1. Joanna Szwed
  2. Aleksandra Szymańska
  3. Michał Rożnowski

 

Prywatne Liceum im. I. J. Paderewskiego w Lublinie

  1. Adrianna Porębska
  2. Patrycja Tarkowska
  3. Małgorzata Homenda

 

Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie

  1. Zuzanna Drozd
  2. Zuzanna Narębska
  3. Zofia Kozioł  

 

Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie

  1. Adrian Różycki
  2. Patryk Suchodolski
  3. Mateusz Szaran

 

Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie

  1. Dominika Kołodyńska
  2. Konrad Wójcik
  3. Damian Wróbel

 

Zespół Szkół nr 10 w Lublinie

 

  1. Weronika Gąsior
  2. Wiktoria Frąk
  3. Alicja Kowalczyk

 

Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie

  1. Kamil Karaś
  2. Aleksandra Litkowska
  3. Sebastian Mazur

 

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

  1. Bartosz Kobus
  2. Amelia Kowalska
  3. Piotr Pręciuk

 

Etap regionalny odbędzie się dnia 8 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkół nr 1

  1. Wł. Grabskiego w Lublinie, ul. Podwale 11.

 

Drużynom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu.

II edycja konkursu Turbolandeskunde


W dniu 15.04.2016r. w Prywatnym Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie przeprowadzony został II etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” – Österreich.

W etapie regionalnym wzięło udział  9 trzyosobowych zespołów.

 

I miejsce zajęła drużyna z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie w składzie: Karolina Kociołek, Angelika Jakubczak, Paulina Gradziuk. Do konkursu przygotowała uczniów pani prof. Bożenna Nader.

 

Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. Etap ogólnopolski odbędzie się dnia 5 czerwca 2016r. w Goethe Institut w Krakowie.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Dnia 10 marca 2016 odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu

„TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”.  Do etapu regionalnego zakwalifikowano drużyny z następujących szkół (kolejność alfabetyczna):

 

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego ul. Ogrodowa 16 Lublin

Karolina Wróblewska

Aleksandra Oseła

Natalia Skórska

 

  1. III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej Plac Wolności 4 Lublin

Wiktoria Syroka.

Natalia Konarska

Anna Kwiecińska

 

  1. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej ul. Słowicza 5 Lublin

Karolina Kociołek

Angelika Jakubczak

Paulina Gradziuk

 

  1. XVIII Liceum Ogólnokształcące przy ZSO nr 2 ul. Przyjaźni 12  Lublin

Natalia Kowalska

Katarzyna Żywicka

Magdalena Kuś

 

  1. Prywatne Liceum im. Jana III Sobieskiego ul. B. Paśnikowskiego 6 Lublin

Natalia Ćwiek

Daniel Sołtan

Marek Cichoń

 

  1. Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi Al. Długosza 8 a Lublin

Martyna Berej

Olga Podolska

Agnieszka Szczerbińska

 

  1. Zespół Szkół Elektronicznych ul. Wojciechowska 38 Lublin

Michał Brzeziński

Paweł Wójtowicz

Władysława Żmakina

 

  1. Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego ul. Podwale 11 Lublin

Izabela Piątczak

Patrycja Małyska

Izabela Niedźwiadek

 

  1. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II ul. Elsnera 5 Lublin

Tomasz Samborski

Damian Majcher

Dominik Woźnica

 

Etap regionalny odbędzie się dnia 15 kwietnia 2016 roku w auli Liceum im. Jana III Sobieskiego przy ul. B. Paśnikowskiego 6           w Lublinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warsztaty dla nauczycieli w ramach programu DELFORT


Witam Państwa serdecznie i zapraszam na pierwsze w tym roku
kalendarzowym warsztaty dla nauczycieli j.niemieckiego w ramach
programu DELFORT.

Warsztaty „Spiele und Sprachanimationen im Deutschunterricht” odbędą
się 29.01.2016 (w godz. 15.15-18.15) w Lublinie w Gimnazjum nr 5 przy
ul. Smyczkowej, dzięki niezawodnej pomocy Ani Flis 🙂 i uprzejmości
Dyrekcji.

Zapisać można się poprzez stronę ORE. Link do rejestracji i zapisów
znajdą Państwo poniżej.

http:​//szkolenia.​ore.​edu.​pl/RejestracjaTermin​

Od nowego roku jest pewna nowość – zaświadczenia będą do Państwa
wysyłane mailowo w postaci elektronicznej do wielokrotnego wydrukowania.

Zapraszam serdecznie i liczę na Państwa obecność.

Iwona Machowicz

Lider programu DELFORT
region lubelski, podkarpacki
tel. +48604403193
iwonamachowicz@wp.pl