IV EDYCJA 2017/2018 „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND” – wyniki etapu szkolnego


„TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND”

IV EDYCJA 2017/2018

Dnia 7 grudnia 2017 roku odbył się etap szkolny IV edycji ogólnopolskiego konkursu
„TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU
JĘZYKOWEGO” – Niemcy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowano drużyny z następujących szkół:

II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie:
1. Piotr Mondroch
2. Julia Sroko
3. Szymon Ryżkowski

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2
IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie
W Olsztynie:
1. Jakub Szwed
2. Łukasz Bondaruk
3. Weronika Ciągło

XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georgia Dietrichów w Olsztynie:
1. Julia Ciemięga
2. Julia Szymala
3. Paulina Małek

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Dӧnhoff STO w Mikołajkach:
1. Kim Gusko
2. Julia Jabczyńska
3. Konrad Serowik

Zespól Szkół w Biskupcu:
1. Aleksandra Ziejewska
2. Marcel Zientara
3. Oskar Wijatkowski

LO im. G. Narutowicza nr 6 w Olsztynie:
1. Wiktoria Dymek
2. Arletta Krzysztof
3. Wiktoria Fidurska

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie:
1. Damian Królicki
2. Adam Makowski
3. Gabriela Stasiełuk

Zespół Szkół w Lubawie:
1. Łukasz Łomżyński
2. Hanna Rafińska
3. Sebastian Szewczyk

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie:
1. Michał Rydzewski
2. Dominik Brach
3. Damian Olewnik

Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławieckim:
1. Andrzej Gałuszka
2. Marta Koziej
3. Dmytro Slivinskyi

I Liceum Ogólnokształcące im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu:
1. Nikola Ruszyk
2. Agata Ordowska
3. Wiktoria Dziekańska

Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie:
1. Maciej Andrulonis
2. Jakub Rożnowski
3. Adam Szumada

Zespół Szkół nr2 i II Liceum Ogólnokształcące w Działdowie:
1. Paweł Ślusarski
2. Zofia Przasnysza
3. Klaudia Modzelewska

Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Ostródzie:
1. Zosia Zielonka
2. Jagoda Rynkiewicz
3. Daria Bronakowska

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie:
1. Krzysztof Kowalczyk
2. Wiktor Jaworski
3. Klaudiusz Muszyński

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni:
1. Wojciech Białek
2. Filip Kołakowski
3. Kamil Głowienke

Konkurs kuratoryjny 2017/2018


Szanowni Państwo,

poniżej znajdują się linki do opublikowanych plików (listy uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, informacja o miejscu i czasie przeprowadzania etapu wojewódzkiego) w celu zamieszczenia ich na stronach internetowych realizatorów konkursów oraz Platformie (§ 4 ust. 2 regulaminu konkursów):

http://www.ko.olsztyn.pl/2017/12/19/uczniowie-zakwalifikowani-do-etapu-wojewodzkiego-konkursow-przedmiotowych-w-roku-szkolnym-20172018/

http://www.ko.olsztyn.pl/2017/12/19/miejsce-i-termin-etapu-wojewodzkiego-konkursow-przedmiotowych-w-roku-szkolnym-20172018/

Życzymy Państwu i bliskim Zdrowych i Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Z poważaniem,

Zarząd

Deutschszene


Einmal im Monat, am ersten Donnerstag, ist im Kulturcafé „Stary Zaułek“ in der Altstadt von Allenstein ab 19.30 Uhr ein Tisch für die „Deutschszene“, den deutschsprachigen Stammtisch, reserviert. Hier treffen sich seit Anfang 2011 Menschen, die mit der deutschen Sprache und Kultur verbunden sind. Zielgruppe sind Studierende vor allem der Germanistik, Germanisten, Deutschlehrer, Jugendliche und Mitglieder der deutschen Minderheit, Deutsche, die hier in der Region arbeiten, und alle anderen, die Interesse am Deutschen haben. Informationen bei Uwe Hahnkamp unter der Handy-Nummer 602 662 162.

Nächster Termin ist der 5. Oktober ab 19.30 Uhr.

Nowy konkurs !!! „Lust auf Lesen”


Serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu i wysłać zgłoszenie do koordynatora regionalnego. Regulamin znajdziecie Państwo na stronie internetowej http://psnjn.org/pl/konkurs-dla-gimnazjalistow-regulamin/ 

Koordynatorem regionalnym jest P. Urszula Tyllo-Jędrys: ulaandreas@wp.pl . W przypadku kontaktu prosimy w tytule e-maila wpisać „Konkurs Lust auf Lesen”

 

„Lust auf Lesen?” w skrócie 🙂

 Konkurs jest trzyetapowy:

I. Etap szkolny – odbędzie się  17 listopada 2017r. (piątek);

II. Etap regionalny – odbędzie się   11 stycznia 2018 r. o  godz. 15:00 (czwartek); 

III. Etap ogólnopolski – odbędzie się w Goethe-Institut w Warszawie  24 marca 2018 r. (sobota).
 

W poszczególnych etapach obowiązują następujące lektury:
 
I. Etap szkolny  (większość pytań zamkniętych) Neue Freunde (leicht & logisch A2). (von Sarah Fleer) Wydawnictwo Lektor Klett 
www.klett.pl       kod rabatowy  15proab2012

II. Etap regionalny  (większość pytań otwartych i list) Neue Freunde (leicht & logisch A2). (von Sarah Fleer) Wydawnictwo Lektor Klett  

III. Etap ogólnopolski Ein Fall für Tessa. (von Marion Schwenninger) Hueber Lektüren mit Audio-CD
www.hueber.pl     kod rabatowy    dostępny w styczniu 2018

I edycja konkursu „Lust auf Lesen” stanowi ciekawą propozycję dla młodzieży klas siódmych Szkoły Podstawowej oraz 2. i 3. klas gimnazjalnych.

 

Zapraszamy 🙂

Nowy prezes i członkowie zarządu naszego oddziału


We wtorek 28.03 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego wybrany został nowy prezes i członkowie zarządu naszego oddziału:

Prezes: Krzysztof Świątek
Wiceprezes: Justyna Zalewska
Skarbnik: Dorota Kołowska
Sekretarz: Dorota Balińska

Serdecznie dziękujemy Marcie Szpanel oraz dotychczasowemu Zarządowi Oddziału za ciężką i wytrwałą pracę w poprzedniej kadencji.

Etap wojewódzki Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratora Oświaty i PSNJN odbędzie się 14 lutego 2017 r. o godz. 10.00


Etap wojewódzki Konkursu  Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratora Oświaty i PSNJN odbędzie się 14 lutego 2017 r. o godz. 10.00 :

–  w  Olsztynie : Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Małłków 3, 10-113 Olsztyn
–  w Elblągu : Gimnazjum nr 8, ul. Pocztowa 2, 82-300 Elbląg
–  w Ełku : Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, ul. Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk

Przewodniczącą komisji jest Jadwiga Piskorska  olsztynkonkurs@psnjn.org

Oto link do listy  uczniów zakwalifikowanych:

http://www.ko.olsztyn.pl/new/files/G_j_niemiecki_zakwalifikowani_2016-17(1).pdf

„ TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – Schweiz”


III edycja konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
W dniu 01.12.2016r. odbył się etap szkolny III edycji w/w konkursu. Uczniowie kilkunastu szkół w  trzyosobowych grupach rozwiązywali test zawierający  pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, historii, kultury oraz realiów Szwajcarii.

Oto drużyny, które będą reprezentowały swoje szkoły w etapie regionalnym:

I Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
1/ Agnieszka Sankowska
2/ Aleksandra Szuba
3/ Judyta Trottner

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Olsztyn
1/ Łukasz Sęczyk
2/ Patryk Mazuruk
3/ Maksymilian Bladosz

Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania Górowo Iławeckie
1/ Nakhil Zakhaiya
2/ Sandra Bułak
3/ Dawid Lijka

VI Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
1/ Klaudia Konończuk
2/ Wiktoria Mańkowska
3/ Katarzyna Michalska

IV Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
1/ Aleksandra Grzyb
2/ Łukasz Bondaruk
3/ Weronika Ciągło

Zespół Szkół Ogólnokształcących Węgorzewo
1/ Daniel Abaka
2/ Marcin Popławski
3/ Adam Gulmantowicz

II Liceum Ogólnokształcące Działdowo
1/ Aleksandra Kowalska
2/ Paweł Śliwiński
3/ Zofia Przasnyska

Katolickie Liceum Ogólnokształcące Biskupiec
1/ Agata Dziekcierow
2/ Paweł Zaleski
3/ Rozalia Przychodzka

Zespół Szkół Biskupiec
1/ Daniel Thimm
2/ Agata Studenna
3/ Piotr Kaliszuk

Zespół Szkół Ogólnokształcących Iława
1/ Agnieszka Pasik
2/ Marlena Łopatyńska
3/ Maciej Mańkowski

XII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
1/ Arkadiusz Pieczyski
2/ Krzysztof Przybułowski
3/ Maciej Kulas

IX Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
1/ Marcin Grzesikowski
2/ Piotr Jarkowski
3/ Gabriela Stasiełuk

V Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
1/ Paweł Dąbek
2/ Jakub Śladowski
3/ Olaf Zajączkowski

Zespół Szkół Zawodowych Ostróda
1/ Daria Bronkowska
2/ Paulina Jakielska
3/ Paulina Oleszkiewicz